1. Úvodní stránka
  2. Blogujeme z cest
  3. Pronájem obytných vozů, nebo koupě vlastního?

Pronájem obytných vozů, nebo koupě vlastního?

VW Crafter Grand California - dva vozy ve flotile Autopůjčovny PK TechnikCestování obytným vozem je více než jen zpestření dovolenkového stereotypu. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že i jedna jediná cesta vás okouzlí natolik, že nebudete chtít už jinak.

Dovolená obytným vozem, to je nekonečné dobrodružství, nevšední zážitky, životní filozofie, svoboda. Vaše dovolená už nikdy nebude obyčejná a stereotypní, ale pokaždé jedinečná a výjimečná. Můžete kdykoliv změnit plán či místo pobytu, dle chuti a nálady. Uvidíte místa, která na běžných dovolených nepotkáte. Již žádné přeplněné hotely a pláže. Sami si vyberete, kde a kdy chcete být. 

Pro koho je cestování obytným vozem ideální a jaké jsou náklady na pořízení obytného vozu? 

Obytné vozy se již i u nás v ČR staly novým trendem cestování, jako je v západní Evropě již dávno zvykem. I my, Češi, Moravané a Slezané chceme víc, chceme poznávat nová místa a zažívat dobrodružství. A že jich je v Evropě nespočet! Připravili jsme pro vás několik bodů, které vám, doufáme, ulehčí rozhodování:

Je pro vás dovolená obytným vozem to pravé?

Dovolená obytným vozem představuje zcela nový rozměr. Pokud stále váháte, jestli je tento styl dovolené pro vás, není nic jednoduššího než využít služeb pronájmu. O vše se postaráme za vás a vaším jediným úkolem bude naplánovat cíl cesty. Vyzkoušíte si, co takové cestování obnáší. Po návratu z dovolené jednoduše předáte klíče od vozidla a jediným vaším problémem bude nalézt co nejbližší termín na další cestu! Můžete ovšem také dojít k závěru, že obytný vůz není pro vás a z této dovolené načerpáte krásné a zajímavé vzpomínky a zkušenosti, které vám již nikdo nikdy nevezme.

Obytné vozy Autopůjčovna PK Technik

 

Kolikrát za rok máte možnost vyrazit na dovolenou obytným vozem?

Pokud si cestování obytným vozem zamilujete, věříme, že si hned na první cestě budete klást otázku, zda si pořídit vlastní vůz, nebo využít služby pronájmu autopůjčovny obytných vozů. Obojí má své výhody i nevýhody, své pro a proti. Doporučujeme pečlivě zvážit veškeré možnosti a stanovit si priority. Někdo nechce mít s vozem během celého roku žádné starosti s parkováním, údržbou, pojištěním, amortizací, jiný si zase svůj vůz rád opečovává. Někdo nechce do pořízení vozu vkládat nemalé finanční prostředky, někteří si zase naopak chtějí udělat radost.

Doporučujeme vzít v úvahu časové možnosti každého, kdo chce koupit vlastní obytný vůz. Jestliže máte dostatek času, finančních prostředků na nákup vlastního vozidla a máte jistotu, že se vydáte na cestu několikrát za rok, pak dává smysl koupit si vlastní obytný vůz. Pokud víte, že nemáte tolik volného času, abyste efektivně využili vlastní vůz, doporučujeme pronájem. Tím ušetříte řadu nemalých nákladů spojených s běžným provozem, jako je pojištění, údržba a servis, parkování, a v neposlední řadě také amortizace vozidla. A každý rok můžete mít nový a moderní obytný vůz, který nebude stárnout!

Autopůjčovna PK Technik a její obytné vozy k pronájmu

 

Náklady spojené s vlastním vozidlem

Pokud uvažujete o koupi vlastního obytného vozu, doporučujeme zvážit veškeré ostatní náklady související s jeho provozem. Samotná pořizovací cena se bude lišit v závislosti na typu vozidla, výbavě a jeho celkovém stavu. Nabídka trhu je díky rostoucímu trendu velmi pestrá a obytné vozy jsou tak cenově dostupnější, avšak nabídka trhu je připravena hýčkat i ty nejnáročnější klienty. Zvážili jste ale další náklady, se kterými je nutné počítat? Pro vaši představu jsme připravili seznam nezbytných položek a kalkulace:

  • Cena vozidla: Samotná cena vozila se může pohybovat od několika desítek tisíc za staré obytné vozy v nepříliš dobrém technickém stavu a vyžadující další opravy po několika milionové nové vozy s veškerým komfortem. Při nákupu starého obytného vozu doporučujeme sjednat technika, který vám pomůže odhalit skryté náklady a nutné opravy pro bezpečný provoz.
  • Provoz a údržba: Dále vás čeká nějaké údržba, tedy oleje, filtry, pneumatiky, brzdy a případné závady, které se objevují hlavně u bazarových modelů. Před pořízením starého modelu obytného vozu myslete i na často neekonomický provoz a velkou spotřebu paliva.
  • Výbava a příslušenství: Do obytného vozu potřebujete také vybavení a příslušenství, jako kempingové nádobí a sezení, plynové láhve, solární panely a další různé doplňky, což může vyšplhat až do částky 50 000 Kč. 
  • Pojištění vozidla: Výše roční pojistky bude záviset na konkrétním modelu. Doporučujeme využít havarijní pojištění. Sice podstatně zvýší cenu ročního provozu, ale vyplatí se pro případ neočekávané nešťastné události a ochrání tak vaši nemalou investici. Cena pojištění se odvíjí od mnoha faktorů, mezi nejzásadnější patří hodnota a stáří vozidla,  velikost bonusů či malusů u pojišťoven. Obvykle se pohybuje mezi 50 000 - 100 000 Kč za rok, u obytných automobilů do 5 let stáří. Vysoká částka je mimo jiné dána tím, že obytné vozy po nehodě nejdou tak jednoduše opravit jako běžné automobily a často při větších událostech dochází k totální škodě, tedy nerentabilnosti opravy.  
  • Parkování: Často představuje zásadní komplikaci každého majitele. Obytný vůz je z hlediska své velikosti prostorově náročný, což řadu majitelů limituje a představuje další starosti v podobě pronájmu parkovacího stání na parkovišti (doporučujeme hlídané!), protože ne každý má dům s dostatkem místa na celoroční parkování obytného vozu.   
  • Režijní náklady a amortizace: Je nutné si uvědomit, že obytný vůz ztrácí hodnotu stejně jako automobil z důvodu amortizaci a opotřebení.

Rozhodně vás nechceme odradit od nákupu vlastního vozidla. Žijeme jen jednou a sny jsou od toho, abychom si je plnili. Ale někdy je těžké zjistit, co je naším snem. Ne každý touží po vlastnictví obytného vozu a všechny starosti s tím spojené. Někteří chtějí to nejlepší a bez starostí a zbytečných výdajů. Doufáme, že se nám podařilo poukázat na všechny aspekty související s pořízením a provozem obytného automobilu a pomohli jsme vám vyřešit dilema pronájem vs. koupě obytného automobilu.   

Dovolená je čas, který investujete sami do sebe a chcete si ho maximálně užít bez starostí a kompromisů. Tuto podmínku splňuje pronájem do posledního detailu. Díky pestré nabídce trhu máte jedinečnou příležitost vybrat si model splňující vaše možnosti, představy a očekávání. A pokud přeci jen zvažujete pořízení vozu, v rámci pronájmu můžete testovat různé modely, které jsou variabilní z hlediska komfortu, výbavy a v neposlední řadě z hlediska jízdních vlastností. 

Ať se rozhodnete jakkoliv, přejeme vám šťastnou cestu a mnoho dobrodružných kilometrů - ať už v našich vozech, nebo ve vašem vlastním.

Pronajměte si luxusní obytný vůz VW Crafter Grand California 600 nebo VW Crafter Grand California 680

PK Technik s.r.o.

Buštěhradská 616
273 45 Hřebeč
  • 607 811 916
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři